SEPET0 GİRİŞ YAP

'KADER' Bere


Gereken Beceriler

Kesme, arttırma, düz, ters örgü, iki renk iyi aynı anda yürütebilme.

Zorluk Derecesi

2/4

Yardımcı Aletler

Yün iğnesi, ilmek ayracı.

İp

%100 yün orta kalınlıkta ip (DK weight)

Şiş

Ana bölüm ve B modelindeki iki renkli lastik kısım 3.25 mm 40 cm misinalı şiş ile örülmüştür. Eğer 40 cm'lik şişiniz yoksa 100 cm'lik misinali şiş ile sihirli halka yöntemi kullanılarak da örülebilir. (5 adet 3.25 mm'lik çorap şişi de kullanılabilir.) Kenar biyesi kısmı 3.00 mm 40 cm misinali şiş ile örülmüştür. Eğer 3.25 numara şişiniz yok ise berenin ölçülerini tutturabilmek için, şiş boyutlarınızı değiştirebilir, ya da farklı bir kalınlıkta ip kullanabilirsiniz.

Boyut

28 ilmek ve 30 sıra 10 x 10 cm'lik bir numune oluşturmaktadır. İki renkli olarak örülüp bloklandıktan sonraki ölçüdür. Numune örmeden başlamamanız tavsiye edilir.

Ölçüler

Bere 45-55 cm çapındaki baş ölçüsü için uygundur. Başınıza oturmasını tercih ederseniz, lastik kısmını atlayıp sadece kenar biyesi yaparak modele geçebilirsiniz (A Modeli). Bitmiş uzunluk 19-20 cm olacaktır. Eğer daha gevşek ve uzun bir model isterseniz, iki renkli lastik kısmını 5 cm örerek bereyi uzatabilirsiniz (B Modeli). Bu durumda yaklaşık uzunluk 23-25 cm arasında değişmektedir.

Açıklama

Örgütopya'nın ilk tasarımı "Kader" bere, doğuştan işitme engelli milli kayakçımız Ayşe Kader Yavuz'un katıldığı Dünya Kayak Şampiyonası'nda ikinci olarak hepimize yaşattığı büyük gururdan ilham alınarak tasarlandı. Eğitim almak, üretmek, vatanına hizmet etmek isteyen tüm genç kızlarımızın yetenekleri kar taneleri gibi kaymolmasın, fark edilsin diye kar tanelerimizi bu modele özel kocaman tasarladık.

Adres : Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Caddesi No:66/1 Şişli/İstanbul e-mail : info@orgutopya.com Telefon: +90 212 973 13 33

All rights reserved ©

Gizlilik ve Çerez Politikası Site Kullanım Koşulları Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu