SEPET0 GİRİŞ YAP

Örgü Eğitim Enstitüsü

Örgü konusunda  ip, şiş, tığ etiketlenmesinde kullanılan semboller, aynı zamanda farklı kişilerin hazırladığı yazılı tariflere herkesin anlayacağı şekilde bir uyum getirmek için hazırlanmış uluslararası standart, kılavuz ve teknik dokümanlar bulunmaktadır. Ülkemizde bu konuda yayın yapan dergilere bakıldığında henüz tam bir uyum, uzlaşma ve standardizasyon görülememektedir. Ülkemizdeki dergilerin çoğunun ip üretici firmalar tarafından hazırlandığı düşünüldüğünde, bu çok da şaşırtıcı bir durum değildir.

Örgü Eğitim Ensititüsü olarak hedefimiz, ülkemizde amatör düzeyde de olsa örgü ören kişilerin

•    Yazılı örgü tariflerini okuyabilme becerilerini geliştirmelerine,

•    Özgün modeller  tasarlayabilmelerine ve bunları birbirleri ile paylaşabilmelerine,

•    Tüketicilerin bir proje için doğru malzemeleri seçip başarıyla tamamlamaları için endüstrideki iplik üreticilerinin, yazılı veya dijital yayıncıların ve tasarımcıların tüketici dostu ürünler hazırlamasına yardımcı olmaktır.

Bu amaçla ülkemiz iplik endüstrisini bir standart  oluşturmak için birlik olmaya ve ortak bir çalışma yapmaya davet ediyoruz.

Onlar ortak bir birlik oluşturana kadar biz sizleri bizim aracılığımızla uluslararası grafik sembol ve yönergeleri öğrenmeye ve kullanımlarını benimsemeye çağırıyoruz.

Endüstride kullanılan uluslararası grafik sembollerinin, standart ve teknik dökümanların tercümelerine sitemizden ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Bu bilgileri herhangi bir yayında kullanırsanız, bunları kullanma niyetinizi bir e-postada bize bildirmenizi ve aşağıdaki web sayfamıza referans vermenizi rica ediyoruz.

www.orgutopya.com

Örgü terimleri için lütfen tıklayın


Adres : Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Caddesi No:66/1 Şişli/İstanbul e-mail : info@orgutopya.com Telefon: +90 212 973 13 33

All rights reserved ©

Gizlilik ve Çerez Politikası Site Kullanım Koşulları Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu