SEPET0 GİRİŞ YAP

Nehir Bone


Gereken Beceriler

Kesme, arttırma, düz ve ters örgü, iki renk ipi aynı anda yürütebilme

Zorluk Derecesi

2/4

Yardımcı Aletler

Yün iğnesi, ilmek ayracı

İp

Orta kalınlıkta ip (DK weight) Ana renk (AR) : 1 adet Krem rengi ip 40 gr ( 140-150 m) Desen rengi 1 (DR1): 1 adet Pembe renk ip 25 gr (80-90 m) Desen rengi 2 (DR2): Siyah ip yaklaşık 2-5 m.

Şiş

4 mm şiş.

Boyut

22 ilmek ve 28 sıra 10 x 10 cm lik bir numune oluşturmaktadır. İki renkli olarak örülüp bloklandıktan sonraki ölçüdür. Ancak numune örmeden başlamamanız tavsiye edilir.

Ölçüler

Bone 40-50 cm çapındaki baş ölçüsü için uygundur. Bitmiş uzunluk 15 cm olacaktır. Yaklaşık 3-5 yaş arası çocuklar için uygundur. Eğer daha küçük veya büyük çalışmak isterseniz, ortadaki desenli alan sabit kalacak şekilde yanlardaki ilmekleri azaltıp çoğaltabilirsiniz.

Açıklama

Yeğenimiz Nehir’i bir çocukluk çağı kanseri olan Nöroblastom nedeniyle 2010 yılında, 3,5 yaşında iken kaybettik. Nehir’in anısını yaşatmak amacıyla ailesi tarafından kurulan Nehir’in Çocukça Yaşam Gönüllüleri (COYAG), her yıl KAÇUV ile işbirliği içerisinde Nehir’in Adımları etkinliğini düzenliyor ve KAÇUV yararına hem bağış topluyor, hem de farklı projeler gerçekleştiriyor. Bu yılki projeleri, Nehir’in İyilik Paketleri. Örgütopya olarak hazırladığımız Nehir Bone tarifi ile çocuklarına refakat eden annelerin vakit geçirmelerine bir nebze de olsa destek olabilirsek ne mutlu bize. Tarifin açıklamalarına Örgütopya instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

Adres : Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Caddesi No:66/1 Şişli/İstanbul e-mail : info@orgutopya.com Telefon: +90 212 973 13 33

All rights reserved ©

Gizlilik ve Çerez Politikası Site Kullanım Koşulları Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu