SEPET0 GİRİŞ YAP

MART AYININ İLHAM KAYNAĞI: AYŞE KADER YAVUZ

Doğuştan işitme engelli milli sporcumuz Ayşe Kader Yavuz, Polonya’da yapılan Özel Sporcular Dünya Kayak Şampiyonası’nda ikinci olarak ülkemize büyük gurur yaşattı.

Sabit, dokunulmaz ve değiştirilemez gibi görünen, böyle gelmiş böyle gider diyenlerin kabullenmişliğini ifade eden kadercilik, bir anlamda isteksizliğin, çalışmamanın ve yeterince mücadele etmemenin suçunu üzerimizden atmanın yoludur. Yapacak bir şey yok, ne yaparsam yapayım hayattan payım belli yaklaşımına uymayan, sahip olduğu tüm olumsuzluklara rağmen engelleri yıkan milli sporcumuz, bir nevi coğrafya kaderdir diyenlere inat kendisi coğrafya olmuştur. 
Hayata başladığı engeline sığınarak iddiasızlığı, pasifliği ve değişmemeyi peşin peşin kabullenmek yerine, bunu tersine çeviren Kader’in, bu coğrafya için ne kadar değerli olduğunu fark etmememiz imkansızdı.

Ülkemizdeki pek çok yetenekli ama yeterli eğitim almadığı için keşfedilememiş kızımızın yansıması, aynı zamanda da rol modeli olan Ayşe Kader Yavuz’ a azmi için canı gönülden teşekkür ediyor ve yeteneğini keşfederek eğitimi için çabalayan herkese minnetlerimizi sunuyoruz. 
Kader, bu coğrafya için çok çalışmanın, mücadelenin ama esas olarak eğitimin öneminin temsilidir.  

Gerçekleştirilene kadar imkansız gibi görünen pek çok şeyi başarmak, içimizdeki potansiyeli ortaya çıkartmak eğitim sayesinde mümkündür. Kader de bilgili insanların elinde olmasa ve yeterli eğitim almasa belki yine çok iyi kayacak ama bu noktaya gelemeyecekti.

Eğitimini almadığımız bir konuda neler kaçırdığımızı ve gerçek potansiyelimizi asla bilemeyiz. Kendi çabası ve yeteneği ile bir yere gelmek büyük çaba gerektirir ve buna büyük saygı duyuyoruz.
Biz Örgütopya olarak örgü konusunda sıfırdan başlayarak el yordamıyla yolumuzu bulmak yerine, bizden öncekilerin bize aktardıkları miras üzerine, örgü örmenin dilini öğreterek, bizden çok daha iyi örgü ören kişilerin bile gerçek potansiyellerini keşfetmelerine, yeteneklerinin bu coğrafyanın sınırları içinde ve dışında başkaları tarafından fark edilmesine olanak tanıyan bir platform olmak ve kapasitemizin izin verdiği kadar genişlemek istiyoruz. 
Tüm bunlardan yola çıkarak Örgütopya olarak, Mart ayında, baharın habercisi olan çiçeklerle hazırladığımız temamızı Kader’in hatırına soğuk havaların temsilcisi kar tanesi ile değiştirdik. Çünkü Birhan Keskin’in de dediği gibi “Baharın gelmemek gibi bir huyu yoktur. İllaki gelir”. Ama Kader’in temsil ettiği kar taneleri bekletmeye gelmez.  Bu güzel vesile ile ilk tasarımımızı KADER adını verdiğimiz bere ile gerçekleştirdik. Kader’in yaptığı sporu temsil eden kar tanesini beremize desen olarak seçmemizin ana nedeni, Kader’in simgesi olduğu her biri birbirinden özel biricik kızlarımız gibi tüm kar tanelerinin farklı şekle sahip, yani hiçbirinin birbirine benzemez olmasıydı. Biz de bu ülkede göz ardı edilen nice genç kızımıza dikkat çekmek için kar tanelerini kocaman yaptık.

Eğitim almak isteyen, üretmek vatanına hizmet etmek isteyen tüm genç kızlarımızın yeteneklerinin kar taneleri gibi kaybolmadan fark edilmesini diliyoruz.

Kader için tasarladığımız kar tanesi berenin yapılışını içeren tarifi modeller bölümüne tıklayarak indirebilirsiniz. 


Adres : Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Caddesi No:66/1 Şişli/İstanbul e-mail : info@orgutopya.com Telefon: +90 212 973 13 33

All rights reserved ©

Gizlilik ve Çerez Politikası Site Kullanım Koşulları Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu