SEPET0 GİRİŞ YAP

ÖRENGUTAN

Bize göre çocuklar Örgütopya’nın “Tasarla Hayata Geçir” felsefesini gerçekleştirmek için mükemmel adaylar.

Bu amaçla kurduğumuz Örengutan Çocuk Kulübünde onlara tasarım yapmanın öncelikle fikre sonra teknik bilgiye dayandığını anlatarak, onlara örgü örmenin nesnel yöntemlerini öğretiyoruz; çünkü belirli yönergeleri takip ederek tasarladığını hayata geçirme becerisini çocuk yaşta kazanmış bir toplumun, bilimde ve teknolojide ilerlememesi için hiçbir neden yoktur.

Kendi tasarladıklarını başkalarının da yapabilmesi için onlara gereken basit model yazma becerilerini kazandırarak üretken bireyler olma bilincini küçük yaşta kazandırmayı hedefliyoruz.

Sadece göze değil, kendi ürettikleriyle kalplere de hitap ettiğini birebir deneyimleyen bir çocuğun, sevdikleri için bir şeyler üretmenin mutluluğunu tadarak kendini faydalı hissedeceğine inanıyoruz.

Her ülkenin kültürel mirasına sahip çıkmasının bir yolu olarak geleneksel motiflerini nasıl sahiplendiğini örneklerle anlatarak, kendi kültürel mirasımızın zenginliklerine birlikte yapabileceğimiz katkıları göstermenin, hep istediğimiz bilinçli gençlerden oluşan bir toplumun ilk adımlarından olacağını düşünüyoruz.

Böylelikle üretirken emek harcayan bir çocuğun, tüketirken kolaycılığa kaçamayacağına inanıyoruz.

Biz Örgütopya olarak çocuklara bu kulüpte, oyuncak bebeklerine, evcil hayvanlarına, sevdiklerine kendi yaratıcı dünyalarında tasarladıkları parçaları hayata geçirebileceklerini öğretiyoruz.

Örengutan Çocuk kulübünde sosyalleşme imkanı bulan çocuklar kazanmış oldukları bu beceri ile bundan böyle herhangi bir yerde tek başlarına kaldıklarında daha az yalnız hissederek, zihinsel olarak dinginlik içine girerken, anı yaşayacak ve günlük hayatın stresli ortamından bir nebze de olsa uzaklaşabileceklerdir.

Örengutan Çocuk Kulübü ile talepleriniz doğrultusunda eğitim planlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Adres : Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Caddesi No:66/1 Şişli/İstanbul e-mail : info@orgutopya.com Telefon: +90 212 973 13 33

All rights reserved ©

Gizlilik ve Çerez Politikası Site Kullanım Koşulları Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu