SEPET0 GİRİŞ YAP

ATA'M Yelek


Gereken Beceriler

Düz ve ters örgü, azaltma, arttırma, yuvarlak şişle örme, 3 renk ip ile örebilme, 'steek' yöntemi ile örgü parçasını kesme (veya bunu denemeye istekli olma), ilmek kapama.

Zorluk Derecesi

4/4

Yardımcı Aletler

İlmek ayracı, yün iğnesi, ilmek tutucu veya artık ipler, steek kesme işlemi için keskin makas, kullanılacak kesme tekniğine bağlı olarak 3 mm tığ, nakış iğnesi ve ipliği veya dikiş makinesi.

İp

Üç farklı renkte orta kalınlıkta ip (DK). DK iplerin metrajı genellikle 50 gr. 150-170 m arasındadır.

Şiş

Beden için 3.25 veya 3.5 mm kalınlığında 80 veya 60 cm. uzunluğunda yuvarlak şiş. Lastik kısımları için 40 cm + 80 veya 60 cm uzunluğunda 3.0 mm kalınlığında yuvarlak şiş. (Öreceğiniz bedene göre rahat kullanabileceğiniz uzunlukta misinalı şiş kullanabilirsiniz, yeleğin 3 beden için boyutları bir sonraki sayfada verilmiştir).

Boyut

3 renkli motif örgüsünde 27 ilmek x 25 sıra = 10 cm. 3.25 mm şişle ve gerilme işlemi (bloklama) yapıldıktan sonra ölçülmüştür.

Ölçüler

Açıklama

Cumhuriyeti kurarken Atatürk'ün en büyük umuduydu gençlik. Geleceğin gençlerin omuzunda güvenle taşınacağına inandı ve Cumhuriyet meşalesini gençliğe verirken bir an bile tereddüt etmedi. Biz de her gün, her adımımızda onun bu inancına layık olmaya çalışıyoruz. Örgütopya olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'na özel "Ata'm Yelek"i sizler için ördük. Atatürk'ün kıyafetlerinden birini çocuklarımız, gençlerimiz için örerken, Ata'mızın Cumhuriyeti emanet ettiği gençler de onun anısına bu yelekleri giyerken Ata'mızı bir kez daha ansın istedik.

Adres : Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Caddesi No:66/1 Şişli/İstanbul e-mail : info@orgutopya.com Telefon: +90 212 973 13 33

All rights reserved ©

Gizlilik ve Çerez Politikası Site Kullanım Koşulları Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu