SEPET0 GİRİŞ YAP

'YAZ' Kazak


Gereken Beceriler

Düz ve ters örgü, eksiltme, arttırma, yuvarlak şişle örme, ilmek kesme/kapama.

Zorluk Derecesi

2/4

Yardımcı Aletler

İlmek ayracı, yün iğnesi, ilmek tutucu veya artık ipler, kesme işlemi için kullanılacak tekniğine bağlı olarak 2.5-3.0 mm tığ.

İp

Orta kalınlıkta (DK) 300 - 350 gr ip. DK iplerin metrajı genellikle 50 gr. 150-170 m arasındadır.

Şiş

Beden için 4.0 mm kalınlığında 80 veya 100 cm. uzunluğunda yuvarlak şiş. Lastik kısımları için 40 cm ve 80 cm uzunluğunda 3.5 veya 3.75 mm kalınlığında yuvarlak şiş. (Öreceğiniz bedene göre rahat kullanabileceğiniz uzunlukta misinalı şiş kullanabilirsiniz, kazağın 3 beden için boyutları PDF dosyada verilmiştir).

Boyut

Düz örgüde 22 ilmek x 30 sıra = 10 cm. 4.0 mm şişle ve gerilme işlemi (bloklama) yapıldıktan sonra ölçülmüştür.

Ölçüler

Açıklama

Serin denizlerin, köpüklü dalgalarından ilham alınarak tasarlanan "Yaz Kazak" ince yapısıyla yaz ayları için örerek üretmenin ne kadar eğlenceli olabileceğinin bir kanıtı bizim için. Bu parça ile model yazabilmek için tarif okumayı öğrenmeye devam ediyoruz. Bu defa "Yaz Kazak"la birlikte farklı bir şey öğrenelim, değişik bir tarz yaratalım diye robamızı tümüyle ajurla oluşturduk. Modelin arkasına yaz sıcaklarında serinleten küçük bir detay olsun diye de bir de pencere ekledik.

Adres : Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Caddesi No:66/1 Şişli/İstanbul e-mail : info@orgutopya.com Telefon: +90 212 973 13 33

All rights reserved ©

Gizlilik ve Çerez Politikası Site Kullanım Koşulları Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu